Мембрани з поліетилену високої щільності (ПЕВЩ)

Мембрани з поліетилену високої щільності (ПЕВЩ) товщиною від 1 до 2,5 мм є найбільш розповсюдженим у світі матеріалом для влаштування надійних протифільтраційних екранів при будівництві й експлуатації полігонів твердих побутових, промислових, токсичних відходів, ставків-накопичувачів, промислових шламонакопичувачів, резервуарів стічної води, нафтосховищ та інше.

При щільності 0,92-0,94 г/см3 рулонні полімерні матеріали (ПЕВЩ) мають наступні фізико-механічні властивості:
 • відносне подовження при розриві –     650-700%;
 • розтягування до втрати пружності –     10%;
 • температура крихкості -     -70 С.

  Полімерні матеріали практично не змінюють свої фізико-механічні властивості в границях температур від -600С до +600С. Рулонні полімерні матеріали стійки до більшості хімічних реагентів: кислот, солей, лугів, жирів і т.д. Ці матеріали успішно застосовуються при будівництві споруд для збереження рідин із рн від 0,5 до 14. Мембрани з ПЕВЩ не бояться шкідливої дії цвілі, мікроорганізмів і мають стійкість до проростання коренів рослин і до ультрафіолетового випромінювання, при цьому не впливають на якість питної води.

  Ці, та інші характеристики полімерних матеріалів з ПЕВЩ дають можливість успішно застосовувати їхній також при будівництві тунелів, дамб, гребель і інших гідротехнічних споруд. Світовий досвід застосування ПЕВЩ свідчить про тривалість терміну служби поліетиленових екранів, не менш 50-ти років.

  Зварювання рулонів полімерних матеріалів у полотнища виконується за допомогою спеціального устаткування контактним або екструзійним зварюванням при температурі повітря від -5 до +40 С.

  Інститутом екогігієни і токсикології МОЗ України і фахівцями ПП “ВінпроектПромкомплекс” розроблені, а Міністерством екології і природних ресурсів України і Головним санітарно-епідеміологічним управління МОЗ України погоджені „Рекомендації по технології влаштування протифільтраційних конструкцій з полімерних матеріалів”. У цих рекомендаціях, крім вищезгаданих характеристик, приведені основні типові конструктивні рішення протифільтраційних конструкцій з рулонних полімерних матеріалів, основні вимоги до ґрунтової основи, вимоги по техніці безпеки і охороні навколишнього середовища, приводиться розширений перелік хімічних речовин і стійкість мембран ПЕВЩ до них.

  Фахівцями ПП “ВінпроектПромкомплекс” за останні роки було успішно виконано ряд робіт зі створення протифільтраційних екранів на наступних об'єктах: сховище радіоактивних відходів Чорнобильської АЕС, ставки-відстійники, закриті і відкриті пожрезервуари на ряді нафтобаз і інших підприємств України, кілька штучних водойм по приватних замовленнях. При необхідності, наше підприємство виконає весь комплекс робіт з будівництва протифільтраційних екранів «під ключ» - від проектних робіт до здачі об'єкта в експлуатацію. • Приватне підприємство "ВінпроектПромкомплекс", 21050, м. Вінниця, вул. 1 травня, 57
  тел./факс: 8(0432)55-21-78, 55-21-79, Е-mail:
  Яндекс.Метрика